מאמרים

הדברות אורגניות, טורבינות בלתי מזהמות וקולטני שמש למען כדור הארץ - חלק שני


הרעיון של הפקת אנרגיה ירוקה הוא ניסיון אמיתי לעצור את ההידרדרות הזו בעולמנו. על הדרך יש תקווה לחסוך במשאבים טבעיים ההולכים ומתכלים, שלא לדבר על חיסכון כספי לכל אחד מאיתנו ולארצות העולם באשר הן. ואכן אנרגיה ירוקה, או בשמה האחר: ידידותית לסביבה, עושה שימוש באמצעים שמעמיד לרשותנו הטבע כמעט ללא הגבלה ובהם שמש, מים ורוח.
והאמת היא, שמוחו הקודח של האדם כבר הבין שכדאי לנצל את הכוחות האלה עוד הרבה לפני שכל נושאי איכות הסביבה עלו לסדר היום הציבורי והגורמים הירוקים הגו רעיונות בלי סוף. הרי כבר לפני כ-200 שנים הומצא המודל הבסיסי של דוד השמש, המנצל עד היום ביעילות רבה את קרני השמש, בעיקר בארצות חמות כמו ישראל.
כידוע, יוזמת קולטי השמש התרחב לחוות אנרגיה שלמות שאמורות לקום במרחבים שוממים, כמו הנגב למשל, או אפילו על גגות רחבי ידיים בכפרים רבים בארץ. היום יכול כל מי שיש לו מקום פתוח ומעט גבוהה להקים לו יחידת אנרגייה השואבת את כוחה מהשמש ומייצרת חשמל המספיק ליחידת הדיור או אפילו לבית עסק כמו משקים שבהם מפעילים בתי ספר של אילוף כלבים או בתי ייצור גדולים יותר למטרות שונות.
יותר מזה, את כל יתרות החשמל המיותר מתחייבת חברת חשמל לרכוש מבעל המקום, כך שייצור האנרגיה הסולארית יכול להפוך בקלות לעסק רווחי. במקביל מחליפות שיטות לייצור אנרגיה נוספות את הדלקים המסורתיים, בין היתר טורבינות הרוח הפועלות בצפון ועוד. מערכת מצלמות אבטחה .

חזרה לחלק ראשון