מאמרים

מה בין אנרגיה ירוקה לעיצוב הבית?

אנחנו חיים בעולם בו המודעות גוברת, המודעות לגוף, לתהליכים, לקשרי משפחה לתזונה ועוד. ביניהם הולכת וגוברת גם המודעות לאיכות הסביבה ולטבע. זהו עידן של חזרה לטבע, אנחנו מגדלים את ילדינו על מזון אורגאני ואכילה בריאה. גינות ירק וחוגי גינון נפתחים לילדים. לידה טבעית הינה תופעה שהולכת ומתרחבת. החזרה לטבע מקיפה אותנו מכל הכיוונים ובכל התחומים. קצרה היתה הדרך להתפתחות עיצוב פנים ירוק. ועל כך נתעכב הפעם. ריהוט משרדי, חדרי תינוקות ועיצוב החללים באופן כללי. כמה כללי אצבע למעצב האקולוגי.

ראשית, עיצוב אקולוגי מאופיין בשימוש בחומרים טבעיים, עץ, אבן, בד וזכוכית, ונמנע כמעט לחלוטין מפלסטיקים למיניהם. מה גם ששיטת העיבוד הינה כמעט תמיד שיטות עיבוד ידניות ובכך מצמצמות את התיעוש בתהליך בניית המוצר. החשיבה מתחילה בפרטים הגדולים ועד הפרטים הקטנים ביותר.

הריצוף: יהיה בדרך כלל ריצוף מעץ או במבוק, המתאים לכל חדר החל מריצוף חדרי תינוקות ועד חדר המקלחת, לכל שימוש אפשר להתאים ריצוף עץ כזה או אחר. עצי איפאה יתאימו לשימוש חיצוני, או לחדרי אמבטיה, ואילו עץ אלון למשל בחדרי ילדים או חדרי תינוקות. ישנם עצים בהירים יותר וכהים יותר שיאפשרו לכם משחק וגיוון. ובכל מקרה, רצפת עץ או במבוק מכניסה מראה טבעי וחם לבית, ולבטח משנה את האוירה.

תאורה: בעיצוב אקולוגי ניתנת תשומת לב מרובה ליכולותיו של האור הטבעי. מתוך התפיסה כי בזמן שיש אור טבעי טוב לו לאדם לחוש אותו ולהשתמש בו.

המשך מאמר